ÜST BANNER

Türk Polis Teşkilatı 169 Yaşında

Okunma: 16246
Güncel 10 Nisan 2014 12:03
Videoyu Aç Türk Polis Teşkilatı 169 Yaşında
A
a

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 169. yılı, Mersin’de coşkuyla kutlandı. Kutlamalar kapsamında Atatürk Anıtı'na çelenkler konuldu

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 169. yıldönümü kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet Meydanı’nda tören düzenlendi. Törene, Mersin İl Emniyet Müdürü Hasan Hüseyin Bahar, İl Emniyet Müdürlüğü personeli ve aileleri katıldı. Polis kıyafeti giymiş çocukların renkli görüntüler oluşturduğu törende, bu yıl motorize ekipler, panzerler ve polis otomobilleriyle kentin ana caddelerinde kortej geçişi gerçekleştirilmedi. Törende,
Emniyet Müdürü Bahar ve Polis Meslek Yüksekokulu (POMEM) Müdürü Nesih Özmen, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Ardından Mersin Büyükşehir Belediyesi Bandosu eşliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam eden törende konuşan Müdür Hasan Hüseyin Bahar, polisliğin zor bir meslek olduğunu ifade ederek, "Vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlamakla görevli polis teşkilatımız, 169 yıldır gösterdiği üstün başarı ve çalışma azmi ile toplumun huzur ve refahın en büyük güvencesi olma mutluluğunu ve onurunu yaşamaktadır. Kanunların kendisine verdiği yetki ve sorumluluklarla, kamu düzenini, vatandaşların huzur ve güven içinde yaşamalarını sağlamak yönünde kutsal bir görev üstlenen teşkilatımız, görevini fedakarca, vatan ve millet sevdasıyla, büyük bir sorumluluk içinde hareket ederek halkımızın güven ve desteğini almaktadır. Polisimiz aynı zamanda toplumsal barışımızın, huzur ve güvenliğimizin en önemli teminatlarından birisidir" diye konuştu.
Günümüzde emniyet personelinin araç, gereç ve teknik donanım açısından da dünyanın en güçlü polis teşkilatlarından biri haline geldiğini belirten Bahar, "Bu hale gelen teşkilatımızı güçlü kılan ana faktör, teknolojik iyileşmelerin ötesinde, milletin içinden çıkması, onun değerlerine saygı duyması, milletine ait olmanın gururunu en önemli değer olarak taşımasıdır. Vatanı, bayrağı, milletimizin birlik ve beraberliğini korumak için canını ortaya koymaktan çekinmeyen, çalışmalarını özverili bir şekilde sürdüren teşkilatımız, görev ve sorumluluklarını en iyi şekilde yerine getirmeye çalışmakta, bu kapsamda Mersin'imizin huzur ve güven içerisinde büyüyen bir kent olarak gelişimini sürdürebilmesi için hukuk devletine bağlı, insan hak ve özgürlüklerini öncelikli ve her şeyin üzerinde tutarak, her vatandaşımıza eşit davranarak görevini sürdürmeye devam edecektir" şeklinde konuştu.
Kendilerini geliştirerek çalışmaya devam edeceklerini kaydeden Bahar, "Bu düşüncelerle canlarını vatanı uğruna hiç düşünmeden feda eden kahraman şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyor, halen çalışmakta olan teşkilat mensuplarımıza aileleri ile birlikte sağlıklı, huzurlu günler diliyorum" dedi.
Konuşmaların ardından Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Şube Müdürlüğü tarafından okullarda düzenlenen Madde Kullanımının Zararları konulu şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ile Mersin Emniyet Müdürlüğü personeli arasında düzenlenen Bayanlar ve Erkekler Tabanca Atış Yarışması’nda dereceye giren polis memurlarına ödülleri verildi. Ödüller İl Emniyet Müdürü Bahar ile POMEM Müdürü Özmen verdi.
Törenin ardından basın mensupları ile Emniyet personeli kahvaltı da bir araya geldi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat