ÜST BANNER

Mezitli’de Kış Ayları Tiyatroyla Dolu Geçecek

Okunma: 7914
Kültür & Sanat 23 Ocak 2022 11:03
Videoyu Aç Mezitli’de Kış Ayları Tiyatroyla Dolu Geçecek
A
a

Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi, Ocak ve Şubat ayı boyunca gerçekleştireceği sanatsal etkinliklerle Türkiye’nin çok önemli tiyatro topluluklarını ağırlayacak. Ankara Devlet Tiyatrosu, İstanbul Şehir Tiyatrosu, Mersin Şehir Tiyatrosu, Hayat Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Tarsus Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Mezitli Halk Tiyatrosu ve Mezitli Belediyesi Çocuk Tiyatrosu oyunları ile Mezitli’de kış mevsimini sanatla ısıtacak.

Tamamı ücretsiz sahnelenecek oyunların programı ise şu şekilde:
*21 Ocak Cuma ve 22 Ocak Cumartesi - Ankara Devlet Tiyatrosu "Cimri"
*25 Ocak Salı - Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu "Kadın Giderse"
*1 Şubat Salı - İstanbul Şehir Tiyatrosu "Sen İstanbul’dan Da Güzelsin"
*7 Şubat Pazartesi - Pompei Tiyatro “Cin Aşısı”
*8 Şubat Salı - Hatay Belediyesi Tiyatrosu "Kadın İstasyonu"
*14 Şubat Pazartesi ve 15 Şubat Salı - Ankara Devlet Tiyatrosu "Bizim Yunus"
*22 Şubat Salı - Mezitli Belediyesi Halk Tiyatrosu “Kırmızı”
*23 Şubat Çarşamba - Tarsus Şehir Tiyatrosu
*27 Şubat Pazar - Mezitli Belediyesi Çocuk Tiyatrosu “Ayşe’nin Rüyası”
Bunun dışında her Çarşamba günü de Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu da Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi’nde oyunlarını sergilemeye devam edecek.
Vatandaşlarımızı, pandeminin, ekonomik krizin ve sosyal sıkıntıların etkisinden bir süreliğine de olsa uzaklaştırabilmek için sanatın sihirli gücünü kullanmak istediklerini ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun teşrifleriyle açmış olduğumuz Kültür Merkezimiz sanatı Mezitli’ye taşımayı başardı. Gün aşırı konser, tiyatro, gösteri gibi sanatsal buluşmaların mekânı olan Mezitli Belediyesi Kültür Merkezimiz şimdi dev bir organizasyona ey sahipliği yapacak. Türkiye’nin eşsiz devlet tiyatroları Mersinli sanatseverlerle buluşmak için geliyor. 21 Ocak Cuma günü, Ankara Devlet Tiyatrosu, bir başyapıt olan Moliere’nin ‘Cimri’si perdesini şuanda içerisinde bulunduğumuz Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi sahnesinde Mersinlilerle buluşturacak.
Sadece Ankara Devlet Tiyatrosu değil, İstanbul Şehir Tiyatrosu, Seyhan Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Pompei Tiyatro, Hatay Belediyesi Tiyatrosu, Tarsus Belediye Tiyatrosu oyunlarını Mersinli sanatseverler için sahneleyecek. Mezitli Belediyesi Halk Tiyatromuz ve Çocuk Tiyatromuz da oyunlarıyla bizleri mutlu edecek.
İki ay boyunca kendi şehirlerinde kapalı gişe oynayan onlarca eserin sahneleneceği oyunları, ekonomik sıkıntılarla, virüsle, yozlaşma ile bunalan halkımızı sanatla buluşturmak adına ücretsiz yaptık.
Tüm sanatseverleri belediyemizin sosyal medyalarından duyuracağımız oyunları izleyeme davet ediyoruz.
Mezitli’de sanat var, Mezitli’de tiyatro var.” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat