ÜST BANNER

Mersin Teknopark, Kolombiya Teknoparklar Zirvesi’ne Katılacak

Okunma: 28946
Dünya 10 Ağustos 2015 21:13
Videoyu Aç Mersin Teknopark, Kolombiya Teknoparklar Zirvesi’ne Katılacak
A
a

Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Mersin Teknopark) Genel Müdürü Özgür Onur Durmaz, Kolombiya’da yapılacak Uluslararası Teknoparklar Zirvesi’ne davet edildi. 19-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek zirveye Türkiye’den tek konuşmacı olarak çağrılan Durmaz, teknoparkların bölgesel gelişmeye katkılarını anlatacak.

Mersin Teknopark Genel Müdürü Durmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Mersin Teknopark’ın uluslararası marka bilinirliğini güçlendirdiğini vurguladı. 2006 yılında kurulan ve 2009'da ana binasında yer alarak büyük bir ivme yakalayan Mersin Teknopark’ın, başta Mersin Valisi Özdemir Çakacak olmak üzere Yönetim Kurulu’ndan aldığı güç ve destek ile ulusal ve uluslararası arenada gücüne güç kattığını belirten Durmaz, 150 milyon ciro ve 69 firma ile yüzde 100 doluluğa ulaştıklarının altını çizdi.
Mersin Teknopark’ın artık uluslararası alanda ses getirdiğini kaydeden Durmaz, bu kapsamda, 19-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Kolombiya Uluslararası Teknoparklar Zirvesi’ne Türkiye'den tek konuşmacı olarak davet edildiklerini bildirdi. Zirvede, "Bilimparkları ve Teknoparkların Bölgesel Gelişmeye Katkıları" konusunda Kolombiya'ya tecrübe aktarımında bulunacaklarını aktaran Durmaz, “Kolombiya tarafından özel davetle katılacağımız zirvenin, iki ülkenin potansiyelini değerlendirmek, bilgi eksikliğini gidermek ve ilişkileri güçlendirmek açısından ülkemiz ve özellikle bölgemiz adına önemli olduğu bir gerçektir” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat