ÜST BANNER

Mersin Standına Travel Turkey İzmir’de Yoğun İlgi

Okunma: 20106
Türkiye 10 Aralık 2016 08:33
Videoyu Aç Mersin Standına Travel Turkey İzmir’de Yoğun İlgi
A
a

Mersin, Travel Turkey İzmir 2016’da tanıtılıyor. Fuarda ‘Partner İl’ olarak yer alan Mersin’in kültürel, tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtıldığı Mersin standı, fuarın ilk gününde ziyaretçilerin büyük ilgisiyle karşılaştı.

Mersin standının ilk ziyaretçilerinden biri de Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı oldu. Açılış töreninde yaptığı konuşmada Mersin’i ‘Güney’in İncisi’ olarak nitelendiren Bakan Avcı, ziyaret ettiği Mersin standında Vali Özdemir Çakacak ile bir süre sohbet etti. Fuarın bu yılki partner ilinin Mersin olmasından duyduğu memnuniyeti ifade eden Avcı, stantta tanıtımı yapılan ürün ve broşürleri ilgiyle inceledi.
Fuarda Mersin Büyükşehir Belediyesi de stant açtı. Vali Özdemir Çakacak ve Eşi Kevser Çakacak, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin standında Mersin Turizm Fakültesi Mezunları ve Mensupları Derneği (METİOD) üyeleri tarafından hazırlanan pastayı Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve dernek üyeleriyle birlikte kesti.
Fuarda, daha önce Valilik yaptığı Van ve Uşak illeri ile diğer iller tarafından açılan stantları da tek tek gezen Vali Çakacak, Eşi Kevser Çakacak ile birlikte stantlarda bulunan katılımcı ve ziyaretçilere cezerye ikramında bulundu.
Bu arada, ellerinde Mersin’i tanıtan dövizler taşıyarak fuar alanını gezen yöresel kıyafetli genç kızlar ile Mersin’in simgesi Caretta Caretta ve Limon maskotlarından oluşan kortej ziyaretçilerden büyük ilgi topladı. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinesinde hazırlanan “Atatürk Mersin’de”, “İstasyondan Fenere Eski Mersin Evleri”, “Makro Mersin 1001 Çiçek” ve “Sarıkeçililerde Çocuk Olmak” konulu fotoğraf sergilerini de beğeniyle gezen Çakacak, Kültür ve Turizm İl Müdürü Bahaettin Kabahasanoğlu’ndan ziyaretçilerin beğenisine sunulan fotoğraflar hakkında detaylı bilgi aldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

öne çıkanlar ÖNE ÇIKANLAR
editörün seçtikleri EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat