ÜST BANNER

Kanseri Yendi Nikah Masasına Oturdu

Okunma: 25044
Magazin 29 Ekim 2019 19:14
Videoyu Aç Kanseri Yendi Nikah Masasına Oturdu
A
a

Mezitli Belediyesi’nin faaliyete geçirdiği Örgülü Sokak çok anlamlı bir birlikteliğe şahit oldu. Dünya Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında kanseri yenen Meltem Kılıç, Mutlu Çamlıyer ile hayatını Örgülü Sokak’ta birleştirdi.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, Türkiye Erozyonla Mücadele, Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) Mersin İl Temsilcisi Perihan Saydan Pazarbaşı, Mezitli Belediyesi Örgü Evi kadınları ve çiftlerin yakınlarının katıldığı nikahta birçok ilk bir arada yaşandı. Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın kıydığı nikahta mutluluğa adım atan çiftlere sevenleri alkışlarla destek verdi.
 
Nikahta Fotoğraf Sergisi Açıldı Konuklara Kitap Verildi
 
Örgülü sokakta kıyılması ile bir ilk olma özelliği taşıyan nikah töreni birçok ilginç sürprize de sahne oldu. Meme kanserinin erken teşhisine dikkat çekmek amacıyla Örgülü Sokakta gerçekleşen nikahta Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Güray Gökal 4. Fotoğraf Sergisini açtı. Nikaha katılan herkese TEMA Vakfı tarafından hazırlanan hediye paketi, Güray Gökal’ın sergilediği fotoğraflardan ve son yazdığı ‘İnsanları Tanıma Sanatı’ kitabı verildi. Nikahta, yeni evli çift gitarla çalınan şarkılar eşliğinde dans etti.
 
“Çiftlerimizin Mutluluğuna Şahit Olduk, Kansere ve Çevreye Dikkat Çektik”
 
Kanser hastalığı ve çevre konularına dikkat çekebilmek amacıyla sosyal sorumluluk projesi kapsamında bir dizi etkinlik düzenlediklerini ifade eden Mezitli Kent Konseyi Başkanı Sibel Gelbul, “Amacımız yeni nesillere daha yaşanabilir güzel ve sağlık bir dünya bırakabilmek. 1-31 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Mezitli Belediyemiz tarafından hayata geçirilen Örgülü Sokak’ta nikah töreni düzenledik. Yeni bir hayata ilk adımı atan çiftlerimize Mezitli Belediyemiz, Mezitli Kent Konseyimiz ve Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Güray Gökal ile birlikte düzenlediğimiz ortak etkinliğimize TEMA Vakfı Başkanımız Perihan Saydan Pınarbaşı da destek vererek zenginleşmesini sağladı. Bu yolla çiftlerimize unutulmaz bir nikah töreni gerçekleştirirken aynı zamanda meme kanserine ve küresel iklim değişikliklerine dikkat çekmiş olduk” dedi.
 
Mezitli’de Yaşayanlar Çok Farklı
 
Mezitli’de yaşayan vatandaşların farklı olduklarını her ortamda ortaya koyduklarını dile getiren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan da, “Bir süre önce kanseri yenerek mücadeleci ruhunu ortaya koyan Meltem Kılıç, Mutlu Çamlıyer’le olan yeni bir yaşama ‘Merhaba’ dedikleri birlikteliklerini Örgülü Sokağımızda gerçekleştirdiler. Bu yönüyle bir ilk olan nikah töreni farklı ve ilginç olaylara da sahne oldu. Belki de ilk kez bir nikah töreninde fotoğraf sergisi açıldı. Yine ilk kez davetlilere kitap, ağaç tohumu ve sergilenen fotoğraflardan hediye edildi. Çiftlerimiz yeni yaşamlarına adım atarken bir çok sosyal olaya da tanıklık etmiş oldu. Çiftlerimize sağlıklı ve mutlu bir yaşam dilerken bizimle birlikte böylesi anlamlı bir etkinliğe imza atan Kent Konseyi Başkanımız Sibel Gelbul’a, TEMA Mersin İl Temsilcisi Perihan Saydan Pazarbaşı’na, Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yazar Güray Gökal’a ve katılan tüm konuklara teşekkür ederim” dedi.
 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat