ÜST BANNER

İllegal Radyo Sinko Fm Yasaları Hiçe Sayıyor

Okunma: 36044
Güncel 10 Mayıs 2016 06:30
Videoyu Aç İllegal Radyo Sinko Fm Yasaları Hiçe Sayıyor
A
a

RTÜK Kapatıyor, Sinko Fm Tüm Yasaları Çiğneyerek Tekrar Yayına Başlıyor

Mersin Merkez Yenişehir ilçesi Gazi Mah. GMK Bul. Güven Sitesi Çınar Apt. no:361 Kat:1’de kaçak yayın yapan Radyo Sinko, tüm yasaları hiçe sayarak yayın yapmayı sürdürüyor. Radyo Televizyon Üst Kurulunun (RTÜK) defalarca kapattığı ve vericilerine mühür vurduğu Radyo Sinko’nun hukuk tanımaz tavrı devam ediyor. İllegal Radyoya bazı yerel yöneticiler, görevi Türk hukuk sisteminin gelişmesine katkı sağlamak olan Baro Başkanı ve birçok STK yöneticisi konuk olurken, başta yerel yönetimler olmak üzere siyasiler ve iş dünyasında önde gelen isimler özel günlerde verdikleri ilan ve reklamlarla hukuksuzluğa ortak oluyor.
RTÜK’ÜN SİTESİNDE BU RADYONUN İSMİ YOK; ÇÜNKÜ KAÇAK YAYIN YAPIYOR
Normalde Silifke radyosu olan bu istasyon, yasa dışı yollarla Mersin Merkezden yayın yaparken rtuk.gov.tr adresinde sunulan ve herkese açık Radyo/Tv listesinde Radyo Sinko adına rastlamak mümkün değil. Silifke ilçesinde Ses Fm olarak yayın yapması yasa gereği mecbur olan Radyo Sinko, RTÜK’ünde artık radarına girmiş ve sürekli kaçak yayın olduğu için kapatılan radyolar arasında yer alıyor.
RTÜK, BÜYÜKŞEHİR YASASINI MAZERET GÖSTERENLERE KENDİ YASASINI HATIRLATIYOR
İl sınırlarının büyümesi ile Büyükşehir yasasını mazeret gösterenlere, RTÜK kendi yasasını işaret ederek durumun hukuksuzluğuna dikkat çekiyor. Bu tip kaçak radyo yayınlarının tüm Türkiye genelinde olduğu ve RTÜK’ün tespit edilenleri bir bir kapattığı bilinirken, defalarca kapatılmasına rağmen Radyo Sinko’nun yasaları ısrarla çiğneme isteğinin nedeni ise bilinmiyor.
KAÇAK RADYODA YAYINA ÇIKAN YÖNETİCİLER, YASA DIŞI OLDUKLARINI BİLİYORLAR MI?
İllegal Radyoya bazı yerel yöneticiler, görevi Türk hukuk sisteminin gelişmesine katkı sağlamak olan Baro Başkanı, Üniversite Rektörü, Milletvekilleri ve birçok STK yöneticisi konuk olurken, başta yerel yönetimler olmak üzere siyasiler ve iş dünyasında önde gelen isimler özel günlerde verdikleri ilan ve reklamlarla hukuksuzluğa ortak oluyor.
Radyo Sinko’nun adı, yasal listede yer almazken, kaçak radyo olduğu için sürekli kapatılmasına rağmen, bu kaçak radyoda kent yöneticilerinin nasıl yayına çıktığı, bu yasa dışı olan radyodan nasıl demeç verdikleri, ilanlarını buraya nasıl verdikleri, Radyo Sinko yönetiminin ise bu gücü nereden, kim ya da kimlerden aldığı ise merak konusu oldu.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

sondakika SON DAKİKA
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat