Son Dakika

Vergi Rekortmenleri Onore Ediliyor

Mersin Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör, farkındalık oluşturmak amacıyla Mersin vergi rekortmeni olan mükellef ve şirketleri ziyaret ederek teşekkür belgelerini sunuyor. Güngör, son olarak Mersin’de ilk yüz vergi rekortmeni arasına 3’üncü kez girmeyi başaran Vizyoner Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Limitet Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Gündüz’ü ziyaret ederek teş

Ekonomi Hit: 8182 / Yorum: 0 / 12 Mayıs 2018 07:48
Vergi Rekortmenleri Onore Ediliyor
-A +A

Mersin Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör, ziyareti sırasında yaptığı konuşmada “Her yıl yaptığımız gibi yine bu yıl da Vergi Haftası sonrasındaki süreçte vergisel ödevlerini tam ve zamanında yerine getiren, toplumda mükelleflerimize örnek olan mükellef ve şirketlerimize bakanlığımızın bilgileri dahilinde teşekkür belgeleriyle gidiyoruz. Amaç  farkındalık oluşturmak. Vergi  ödemek hepimizin görevidir. Ama toplumdaki farkındalıkları ortadan kaldırarak vergisini ödeyen mükelleflerimizi ‘marifet iltifata tabidir’ düsturundan hareketle taltif ve onore etmek gerektiği düşüncesindeyiz. Bu kapsamda bugün Vizyoner Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği’ni ziyaret ettik. Vizyoner Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği, vergi rekortmenleri arasında ilk yüz firma arasında yerini alarak vergisel ödevlerini yerine getirmiştir. Vergisini ödeyen bir mükellefimizdir. Bu anlamda vergisini tam ödeyen diğer mükelleflerimizi ziyaret etmek isteriz ama içinden seçtiğimiz mükelleflerimiz adına bu yıl buraya geldik. Ben kendilerine şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyorum.  Kazançları bol olsun” ifadesini kullandı.
Mersin Vergi Dairesi Başkanı Adem Güngör’ün ziyaretinden büyük mutluluk duyduklarını belirten Vizyoner Yetkilendirilmiş Gümrük Müşavirliği Limitet Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ferudun Gündüz, nazik ziyaretlerinden dolayı Adem Güngör’e teşekkür ederek “Vergi Dairesi Başkanımız Sayın Adem Güngör’e bu nazik ziyaretleri ve takdim ettikleri belge için teşekkür ediyorum. Vergi ödemenin bilincinde olan bir yurttaş olarak benim için de mutlu bir an. Çünkü ödediğimiz verginin Türkiye’nin gelişmesinde özellikle de kamu hizmetlerinde ne denli önemli olduğunu bilen bir insanım. Bu anlamda vergi konusunda olabildiğince hassas davranmaya çalışıyoruz. Bu önemli bir yükümlülüktür. Biz de bu görevi yerine getirdiğimiz için mutluyuz. Ancak bu bir takım çalışmasıdır. Bunu ekibimizle birlikte gerçekleştirdik. Umarım bundan sonra belki ilk ellilerde yerimizi alırız. Hem tahakkuk eden vergisini ödeyen bir ülküye hedef olmaya devam ederiz. Bu anlamda sayın başkanımıza teşekkür ediyorum. Umut ediyorum ki Türkiye’de vergi ödeme bilinci daha da artsın. Özellikle başta kurumlar ve mükellefler olmak üzere herkes bu sorumlulukları yüksek derecede yerine getirsin. Ama aynı zamanda kamunun da yöneticilerinin ve ülkeyi yönetenlerin de ödediğimiz vergileri çok tasarruflu bir şekilde kullanması lazım. Bunun da çok sıkı denetlenmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.
Ziyaret, teşekkür belgesi takdimi ve toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!