Son Dakika

Velilerle Okul Yöneticilerine “Bilinçli Teknoloji Kullanımı” İle “Profilim ve Kişiliğim” Semineri

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mezitli İlçesi’ndeki okullarda eğitim gören öğrencilerin velilerine ve okul yöneticilerine yönelik olarak “Bilinçli Teknoloji Kullanımı” ile “Profilim ve Kişiliğim” adlı seminer düzenledi. Seminere yaklaşık 1000 kişi katıldı.

Eğitim Hit: 7565 / Yorum: 0 / 24 Şubat 2020 20:03
Velilerle Okul Yöneticilerine “Bilinçli Teknoloji Kullanımı” İle “Profilim ve Kişiliğim” Semineri
-A +A

Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi Mut Şubesi’nde de öğrencilere “Meslek Atölyesi ve Motivasyon” semineri ve “Meslek Seçimi, Eğitimde Yeni Teknoloji ve Motivasyon” adlı konferans düzenlendi.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Şube Müdürlüğü öncülüğünde Mezitli İlçesi’ndeki okullarda eğitim gören öğrencilerin velilerine ve okul yöneticilerine yönelik olarak iki farklı seminer düzenlendi. Katılımcılara, siber güvenlik ve sosyal medya uzmanı Cüneyt Üre tarafından “Bilinçli Teknoloji Kullanımı” ve psikolog Mustafa Tepretmez tarafından da “Profilim ve Kişiliğim” adlı seminer verildi.
Yaklaşık 1000 kişinin yer aldığı seminere, Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Ozan Soydan, Mezitli İlçesi okul yöneticileri ve veliler katıldı. Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği seminerle Mersin genelinde tüm okul öğrencilerine ve velilerine ulaşarak bilinçli teknoloji kullanımı konusunda farkındalık yaratmayı amaçlıyor. 
 
Öğrencilerden mini konser
Ayrıca seminerden sonra Eğitim ve Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi Mersin Şubesi müzik grubu öğrencileri mini bir konser verdi. Günün sonunda Eğitim Hizmetleri Şube Müdürü Ozan Soydan, okul yönetimine ve müzik grubu öğrencilerine plaket, çiçek ve teşekkür belgelerini takdim etti.
 
Mut’ta öğrencilere hem seminer hem konferans
Eğitim Öğretimi Destekleme Kurs Merkezi Mut Şubesi’nde eğitim gören öğrencilere yönelik “Meslek Atölyesi ve Motivasyon” semineri de gerçekleştirildi. Seminere, meslek deneyimlerini paylaşmak üzere mimar Ümit Yalın, psikolog Mustafa Tepretmez, Dr. Gökhan Emre Cecemen, inşaat mühendisi Büşra Duman, Av. Meryem Diniç katıldı. Ayrıca seminerde Mersin Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri de yer aldı.
Seminerin sonunda, Yakın Doğu Üniversitesi’nden Doç. Dr. Hüseyin Bicen’in konuşmacı olduğu “Meslek Seçimi, Eğitimde Yeni Teknoloji ve Motivasyon” adlı konferans düzenlendi.
Seminerde, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer öncülüğünde hayata geçirilen sosyal hizmetlerden biri olan “Bir Ekmek Bir Çorba” projesi kapsamında öğrencilere sıcak çorba ikram edildi.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!