Son Dakika

Vali Su, Akdeniz İlçe Esnafı ile Bir Araya Geldi

Vali Ali İhsan Su, Akdeniz Çarşı Esnafları Derneği (AKÇED) tarafından düzenlenen kahvaltı programına katılarak ilçe esnafı ile bir araya geldi.

Genel Hit: 7357 / Yorum: 0 / 9 Ekim 2019 19:48
Vali Su, Akdeniz İlçe Esnafı ile Bir Araya Geldi
-A +A

Tüccarlar Kulübü’nde düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Akdeniz Kaymakamı Muhittin Pamuk, AKÇED Başkanı Fethi Çelik, il protokolü üyeleri, ilçe belediye başkanları, oda başkanları, STK temsilcileri ve Akdeniz ilçe esnafı katıldı.
Programda bir konuşma yapan Vali Ali İhsan Su, ilimizde her alanda çok önemli yatırımların yapılmaya devam ettiğini kaydederek, bu yatırımların ilimize kazandırılmasında verdiği desteklerden dolayı 65. Dönem Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Lütfi Elvan’a teşekkür etti.
Konuşmasının devamında Akdeniz ilçesinin önemine değinen Vali Su, ilçeyi refahı daha yüksek ve daha yaşanabilir hale getirmek için gayret ettiklerini vurgulayarak; “Genel idare olarak Valilik ve bağlı birimler ile yerel yönetimlerin tamamı vatandaşa hizmet için var. Gelen her vatandaşın öncelikle orada sorunu çözülmeli. Çözülemiyorsa da neden çözülemediğini anlamış bir şekilde oradan gönderilmelidir. Yani vatandaş odaklı hizmet anlayışı.  Benim tüm birimlere talimatım budur. Bunu da uyguluyoruz, uygulamaya da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
Sözlerinin devamında genel yönetim olarak, yerel yönetimlerin yaptığı işlere imkânlar ölçüsünde yardım ettiklerini açıklayan Vali Ali İhsan Su; “Çarşı esnafının kalkınması için burasının cazibe merkezi haline getirilmesi lazım. Biz bunun için Çiçek Pasajı’nı yaptığımız proje ile pırıl pırıl hale getirdik ve cazibesini arttırdık. İlimiz genelinde birçok mahallemizde kilit parke döşemeleri yaptık. Kiremithane Mahallesi’nde Sokak Sağlıklaştırması Projesi’ni yürütüyoruz. Bittiği zaman orası da çok güzel bir hale gelecek. Aynı zamanda D-400 Karayolu üzerinde bulunan tır trafiği problemini çözmek için çalışmalarımız sürüyor. O trafiği otoban çıkıştan limanın içine girecek şekilde düzenleme çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
İlimiz genelinde turizmin daha geliştirilmesi için çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini ifade eden Vali Ali İhsan Su, bu çerçevede birçok tarihi eser ve ören yerinin onarımını gerçekleştirdiklerini belirterek, Akdeniz ilçesindeki Eski Zeytin Yağ Fabrikası’nda roleve ve restorasyon çalışmalarını yılsonu itibariyle tamamlamayı hedeflediklerini ve burasını sanayi müzesi olarak ilçeye kazandıracaklarını sözlerine ekledi.
İlimizin daha da gelişip kalkınması için çalışmaya devam edeceklerini de sözlerine ekleyen Vali Ali İhsan Su, toplantının düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.
Akdeniz ilçe esnafı ile kent merkezinin ortak sorun ve taleplerinin dile getirildiği toplantı, protokol konuşmalarının ardından plaket takdim töreni ile son buldu.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!