Son Dakika

Tarsus Belediyesi Çevre Mühendisleri “Sıfır Atık Projesi” Eğitimlerine Başladı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın başlattığı, “Sıfır Atık Projesi” ile ilçe genelinde sistemli bir şekilde geri dönüşüm çalışmalarına ağırlık veren Tarsus Belediyesi, okullarda eğitim semineri vermeleri için iki çevre mühendisini görevlendirdi.

Eğitim Hit: 7451 / Yorum: 0 / 20 Ocak 2020 22:34
Tarsus Belediyesi Çevre Mühendisleri “Sıfır Atık Projesi” Eğitimlerine Başladı
-A +A

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın talimatı ile Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde görevli iki mühendis okullarda, projenin uygulanmasına yönelik eğitim seminerlerinin ilkini Kasım Ekenler MTAL okulunda gerçekleştirdiler.
Sıfır Atık Projesi kapsamında; hammadde ve doğal kaynakların etkin yönetimi ile sürdürülebilir kalkınma ilkeleri doğrultusunda atık yönetimi süreçlerinde çevre ve insan sağlığının ve tüm kaynakların korunmasını hedefleyen sıfır atık yönetim sisteminin kurulması, yaygınlaştırılması, geliştirilmesi, izlenmesi ve kayıt altına alınarak belgelendirilmesi hususunda bilgi aktaran atık ve çevre konusunda öğrencilerin bilinçlenmesine yönelik seminer veren Çevre Mühendisleri Emrah Kara ve Yıldız Yarpuz, gerçekleştirdikleri eğitim seminerinin ardından öğrencilerle birlikte “Sıfır Atık Fidanı” diktiler.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!