Son Dakika

Özyiğit: ‘Meclis Sağduyulu Tavrını Devam Etirmeli’

Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin son oturumunda, bazı kararların oybirliğiyle alınmasını sağduyulu bir tavır olarak niteledi ve sağduyunun bundan sonra da devam etmesi gerektiğini söyledi. Özyiğit, “Bu meclise birbirimizi ayağımızdan çekmek için gelmedik. Hizmet üretmeye geldik. Halkın hizmete ihtiyacı var, Mersin’in hizmete ihtiyacı var” dedi.

Siyaset Hit: 7283 / Yorum: 0 / 18 Haziran 2019 05:10
Özyiğit: ‘Meclis Sağduyulu Tavrını Devam Etirmeli’
-A +A

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin haziran ayı 1. Bileşim toplantısı yapıldı. Toplantıda, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e, İller Bankası’ndan 32 milyon 500 bin liralık teminat mektubu alma yetkisi verilmesine ilişkin teklif de gündeme geldi.
Geçtiğimiz oturumlarda, muhalefetteki partilerin karşı çıkması nedeniyle Başkan Seçer’e borçlanma yetkisi verilmemişti. Meclis, İller Bankası’ndan 32 milyon 500 bin liralık teminat mektubu alma yetkisinin verilmesiyle ilgili teklifi ise komisyonlara gönderden doğrudan onayladı ve oybirliğiyle kabul etti.
‘Bu Sağduyunun Devam Etmesi Lazım’
Meclisin bu kararı üzerine söz alan Yenişehir Belediye Başkanı ve CHP Grup Sözcüsü Abdullah Özyiğit, “Bugünkü olumlu havanın gelecek güzel günlerin habercisi olduğunu düşünüyorum. Hepinizin emeğine sağlık” diyerek meclis üyelerine teşekkür etti.
Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, toplantı sonunda yaptığı değerlendirmede de, “Aklın yolu bir. Sonuçta hepimizin amacı hizmet etmek. Bu meclise birbirimizi ayağımızdan çekmek için gelmedik. Hizmet üretmeye geldik. Seçimler bitti, artık herkes halkın yararı için çalışacak. Bugün bu mecliste sağduyulu bir tavır gördük. Bunun devam etmesi lazım. Çünkü halkın hizmete ihtiyacı var, Mersin’in hizmete ihtiyacı var” ifadelerini kullandı.
‘Gelirlerimiz Azaldı Ama Bunu Bahane Olarak Sunamayız’
Yenişehir Belediyesi’nin borçlu bir belediye olmadığını, kendi yağıyla kavrulduğunu belirten Başkan Abdullah Özyiğit sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kasamızda elbette milyonlar yok ama kendini idare eden bir belediyeyiz. Son zamanlarda inşaat sektöründe yaşanan durgunluk nedeniyle ruhsatlardan elde edilen gelir azaldı. Emlak vergisi tahsilatında azalma oldu. Haliyle gelirlerimiz azaldı. Ama bunları bahane olarak sunamayız. Çalışmalarımıza, hizmetlerimize devam edeceğiz.”

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!