Son Dakika

Mezitli’ye Güneş Enerjisiyle Çalışan Şarj İstasyonu Kuruldu

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediyesi, bir yeniliğe daha imza atarak, belediye yanına güneş enerjisi ile çalışan cep telefonu şarj istasyonu kurdu.

Siyaset Hit: 12275 / Yorum: 0 / 26 Temmuz 2014 09:40
Mezitli’ye Güneş Enerjisiyle Çalışan Şarj İstasyonu Kuruldu
-A +A

Mezitli Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, yenilenebilir enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı ve tanıtılması amacıyla Mezitli Belediyesi, Filli Boya’nın sponsorluğunda güneş enerjisinden yararlanılarak çalışan cep telefonu şarj istasyonunu hizmete açtı. Mezitli Belediyesi hizmet binası yanında kurulan şarj istasyonları, aynı anda birden fazla telefonun ve USB bağlantılı elektrikli eşyaların şarj olmasını sağlayacak. İstasyonlar, güneşli zamanlarda üzerindeki bataryada depoladığı elektrik sayesinde gece ve güneşsiz günlerde de hizmete devam edebilecek.
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, yaptığı açıklamada, “Mezitli’de yaptığımız çalışmaları belediye imkanıyla ve bütçesiyle halkın parasıyla yaparken, diğer taraftan da gönüllü arkadaşlarımız bizim bazı hizmetlerimizde yardımcı oluyorlar. Her yaşta çocuk, genç, kadın, bizim belediye çalışmalarımıza herhangi bir ücret almadan yardım ediyorlar. Bunlar bize büyük bir güç vermekte, destek oluyor. Bu destek sayesinde Mezitli’ye daha iyi hizmetler verebiliyoruz. Özel girişimciler ve özel kuruluşlar da belediyemize destek oluyorlar. Bu sayede birçok örnek uygulama imza atıyoruz. Güneş kenti olduğumuz için ileriki süreçte Mezitli’de güneşten yararlanabileceğimiz birçok uygulama gerçekleştireceğiz. Özel girişimcilerin farklı alanlarda belediyemize destek olacaklarına inanıyorum. Şarj istasyonu sayesinde halkımız rahatlıkla telefonlarını şarj edebilecekler. Bu projeyi gerçekleştiren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Mezitli’de yapılan projeyle Türkiye’de örnek bir uygulama başlattıklarını belirten Filli Boya Bölge Müdürü Tekin Bulut da güneş panellerinden enerji temin eden bu istasyonun, vatandaşların elektronik eşyalarını şarj edebileceği bir merkez olacağını vurguladı. Vatandaşlar şarjı bitmiş telefonlarını istasyondan rahatlıkla şarj ederek, bu hizmetten ücretsiz faydalanabilecekler.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!