Son Dakika

Mersin Teknopark, Kolombiya Teknoparklar Zirvesi’ne Katılacak

Mersin Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Mersin Teknopark) Genel Müdürü Özgür Onur Durmaz, Kolombiya’da yapılacak Uluslararası Teknoparklar Zirvesi’ne davet edildi. 19-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek zirveye Türkiye’den tek konuşmacı olarak çağrılan Durmaz, teknoparkların bölgesel gelişmeye katkılarını anlatacak.

Dünya Hit: 16031 / Yorum: 0 / 10 Ağustos 2015 21:13
Mersin Teknopark, Kolombiya Teknoparklar Zirvesi’ne Katılacak
-A +A

Mersin Teknopark Genel Müdürü Durmaz, yaptığı yazılı açıklamada, Mersin Teknopark’ın uluslararası marka bilinirliğini güçlendirdiğini vurguladı. 2006 yılında kurulan ve 2009'da ana binasında yer alarak büyük bir ivme yakalayan Mersin Teknopark’ın, başta Mersin Valisi Özdemir Çakacak olmak üzere Yönetim Kurulu’ndan aldığı güç ve destek ile ulusal ve uluslararası arenada gücüne güç kattığını belirten Durmaz, 150 milyon ciro ve 69 firma ile yüzde 100 doluluğa ulaştıklarının altını çizdi.
Mersin Teknopark’ın artık uluslararası alanda ses getirdiğini kaydeden Durmaz, bu kapsamda, 19-21 Ağustos 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ‘Kolombiya Uluslararası Teknoparklar Zirvesi’ne Türkiye'den tek konuşmacı olarak davet edildiklerini bildirdi. Zirvede, "Bilimparkları ve Teknoparkların Bölgesel Gelişmeye Katkıları" konusunda Kolombiya'ya tecrübe aktarımında bulunacaklarını aktaran Durmaz, “Kolombiya tarafından özel davetle katılacağımız zirvenin, iki ülkenin potansiyelini değerlendirmek, bilgi eksikliğini gidermek ve ilişkileri güçlendirmek açısından ülkemiz ve özellikle bölgemiz adına önemli olduğu bir gerçektir” dedi.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!