Son Dakika

Jandarma Teşkilatı 180 Yaşında

Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıldönümü, Mersin'de düzenlenen törenle kutlandı.

Genel Hit: 7429 / Yorum: 0 / 14 Haziran 2019 20:22
Jandarma Teşkilatı 180 Yaşında
-A +A

Mersin Cumhuriyet Meydanı'nda başlayan kutlamalarda, İl Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Albay Hasan Basri Uçar tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Ardından Kültür Merkezi'nde devam eden kutlamalarda, Jandarma Genel Komutanlığı'nın tanıtım videosu izlendi.
Etkinlikte konuşan Vali Ali İhsan Su, “Jandarma Teşkilatı 1939 yılından bugüne 180 yıldır hizmet vermektedir. Jandarma Teşkilatımız kurulduğu günden bugüne kadar kendini sürekli geliştirerek, yenileyerek bugünlere gelmiştir. Bugün sahip olduğu araç, gereç, malzemelerle, sahip olduğu donanımlı personelle gerçekten ülkemiz genelinde, ilimiz özelinde emniyet ve asayiş hizmetlerinde vatandaşlarımızın arzu ettiği şekilde büyük bir fedakarlıkla vatandaşlarımızın can, mal güvenliği, ırz, namus güvenliği için her türlü fedakarlığı ortaya koyarak görevini başarıyla icra etmektedir. Bu çerçevede tüm jandarma teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Gerçekten personeliyle vatandaşlarımıza hizmet noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan, gece, gündüz demeden, yağmur, çamur, kar, tipi, dolu demeden görevlerini en üstün vazife anlayışla yerine getirmeye çalışmaktadırlar. 180. yılın kutlu olmasını diliyorum" dedi. 
İl Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Albay Hasan Basri Uçar ise konuşmasında “Jandarma Teşkilatının 180. kuruluş yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Jandarma her zaman milletin yanında yer almıştır. Bundan sonrada yer alacaktır. Başarılarla dolu 180. yıllık köklü bir tarihe sahip olan Jandarma Genel Komutanlığı, kuruluşundan bugüne kadar yüce milletimizin sevgi ve güvenine mahzar olmuş, Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğünün korunması, milletimizin huzur ve güvenliği ile kamu düzeninin sağlanması yönündeki hizmetleriyle ulusumuzun her türlü takdirini kazanmıştır. Jandarma Genel Komutanlığı personeli olarak bizler milletimizin bize olan bu teveccühünü bilincinde hareket ederek, var olan bu gönül ve sevgi bağını korumak, daha çok güçlendirmenin azim ve kararlılığındayız. Türk milletinin sonsuz güvenine mahzar olan Türkiye Cumhuriyeti Jandarması kurulduğu günden bugüne kadar günlük yaşamın her alanında, ülkemizin her noktasında gece, gündüz, sıcak, soğuk, yağmur, çamur demeden halkımızın hizmetinde olmuş, bundan sonra da olmaya devam edecektir. Jandarma üstün vazife anlayışı, sarsılmaz disiplini, etkin ve gerçekçi eğitimiyle kutsal vatan toprakları üzerinde, görev yaptığı her noktada Türkiye Cumhuriyeti'nin gücü ve teminatı olmuştur. Jandarma Genel Komutanlığının tüm personeli, görevlerini ve emirleri yürütürken, her zaman ve her yerde yürürlükteki kanun ve nizamları kendine rehber almakta, her türlü çözümle ilgili hukuk düzeni içinde kalmaktadır" ifadelerini kullandı. 
Konuşmaların ardından resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere, ödülleri verildi. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!