Son Dakika

Dünya Çocuk Hakları Günü Anne-Çocuk Etkinliği Yapıldı

'20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü' etkinlikleri kapsamında Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Mersin Gençlik Merkezimiz tarafından Anne-Çocuk etkinliği yapıldı.

Eğitim Hit: 7458 / Yorum: 0 / 19 Kasım 2020 21:13
Dünya Çocuk Hakları Günü Anne-Çocuk Etkinliği Yapıldı
-A +A

Sosyal Uyum kapsamında Mersin Gençlik Merkezinde düzenlenen '20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü' Anne-Çocuk etkinliğine Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, Mersin Gençlik Merkezi Müdürü Fatih Nacar, Yenişehir Gençlik Merkezi Müdürü Metin Koçak, Gençlik Merkezi üyesi çocuklar ve Anneleri katıldı.
Sosyal Uyum liderleri tarafından hazırlanan '20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü' köşesinde Anneler, çocukları ile birlikte fotoğraf çekinerek kendi çerçevelerini yaptılar. Etkinliğe katılan Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, çocuklarla tek tek ilgilenerek '20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü' köşesinde fotoğraf çekindi.
Cinsiyeti, dini, dili, ırkı ve sosyal statüsüne bakılmaksızın bütün çocukların, güvenli, sağlıklı koşullarda barınması, eğitilmesi ve korunması gerektiğinin altını çizen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, "Tüm çocuklarımızın yüksek yararı ve refahı için çalışmalar yapıp onlar için düzenlediğimiz motive edici etkinliklerimizle çocuk haklarına dair toplumsal yankı uyandırmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Dünyanın neresinde olursa olsun, hangi renkte doğmuş olursa olsun; anne babalarının dili, dini, mezhebi, meşrebi ne olursa olsun çocuk her yerde çocuktur ve masumiyetin simgesidir. Çocuklarımız için ne yaparsak yapalım asla yeterli göremeyiz. Onları suç mağduru, suça sürüklenen, sokakta ve risk altında bulunan çocuklarımızın, sevgi dolu bir ortamda, şiddetten, açlıktan, kötü alışkanlıklardan, kin ve nefretten uzak yaşayabileceği bir dünya kurarak geleceğe ümitle bakan çocuklar yetiştirmek hepimizin ortak görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle geleceğimizin teminatı çocuklarımızın, Dünya Çocuk Hakları Günü'nü kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!