Son Dakika

5. Ulusal PDR Öğrencileri Kongresi Mersin'de Başladı

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı ve Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Derneği işbirliğinde düzenlenen '15. Ulusal PDR Öğrencileri Kongresi' yoğun katılımla başladı.

Eğitim Hit: 6748 / Yorum: 0 / 9 Ağustos 2018 13:11
5. Ulusal PDR Öğrencileri Kongresi Mersin'de Başladı
-A +A

Yenişehir Atatürk Kültür Merkezi'nde açılışı gerçekleştirilen kongreye Türkiye'nin farklı illerinden yaklaşık bin 250 kişi katıldı. Kongre açılışında konuşan MEÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mutlu Nisa Ünaldı Coral, üç gün devam edecek kongre kapsamında konferans, panel ve çalıştaylar düzenleneceğini belirtti. Coral, "Kongrede sosyal medya bağımlılığı, siber zorbalık, helikopter ebeveyn, erteleme gibi güncel konular yer alıyor. Bu, gençlerin problemleri okumada ve çözüme katkı sunmada iyi eğitimli, üstün niteliğe sahip bireyler olduğunu gösteriyor" dedi. 
"PDR Mezunlarına Birçok Alanda İhtiyaç Duyuluyor" 
Kongre Başkanı ve MEÜ Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Binnaz Kıran, kongre başlığının ‘Değişen Toplumsal İhtiyaçlar ve PDR’de Yeni Fırsatlar’ olarak belirlendiğini, PDR mezunlarına aile danışmanlığı, rehabilitasyon danışmanlığı, iş ve kariyer danışmanlığı, toplum sağlığı, spor gibi alanlarda ihtiyaç duyulduğunu söyledi. 
Konuşmaların ardından, Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak desteğiyle Türk PDR Derneği tarafından verilen 2018 PDR Lisans Öğrencileri Araştırmacı Ödülü sonuçları açıklandı. 2018 PDR Lisans Öğrencileri Araştırmacı Ödülü Birincileri, Fahriye Beyza Tunçkılıç ve Seda Sayet, ikincileri, Melisa Aydoğdu, Gözde Büyük ve Büşra Köstek, üçüncüleri, Songül Şahin ve Batuhan Gökdemir'e belge ve plaket takdim edildi. 
Kongrenin 10 Ağustos Cuma gününe kadar konferans, panel ve çalıştay gibi etkinliklerle devam edeceği bildirildi. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!