Son Dakika

35 Yıllık Özlem

Mersin merkez Naciye Filizay İlkokulu’nda 1975/1985 yılları arasında görev yapan öğretmenler yaklaşık 35 yıllık özlemlerini Kafe Öğretmenevi’nde giderdi.

Genel Hit: 71147 / Yorum: 0 / 25 Kasım 2018 11:24
35 Yıllık Özlem
-A +A

Sosyal medya üzerinden görüşmeye başlayan öğretmenler önce WhatsApp gurubu oluşturdu. Bu grup üzerinden randevulaşarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde Mersin Suphi Öner Öğretmenevi Kafeteryasında bir araya gelen 20 öğretmen arkadaş arasında oldukça duygusal anlar yaşandı. Hayatta olmayanlar anılırken zaman zaman gözyaşlarına hakim olamayanlar da oldu.
Günün en büyük sürprizini ise yaşamını sürdürdüğü İzmir’den arkadaşlarıyla bu mutluluğu paylaşmak için gelen Selma İdemen Kaya yaptı. Eşinin görev yeri değişikliği nedeniyle yıllar önce Mersin’den ayrılan Selma İdemen Kaya, “WhatsApp üzerinden yapılan bu çağrıya kayıtsız kalamazdım. Yıllarca birlikte aynı çatı altında görev yaptık. İyi ya da kötü anılar paylaştık. Çok güzel günlerimiz oldu. Hatta bazı arkadaşlar birbirimizi tanımakta güçlük çektik. Aradan çok uzun yıllar geçti. Ancak gördüm ki birbirimize olan sevgi ve bağlılığımız azalacağına daha da artmış. Şu anda yaşadığım duygu yoğunluğunu kelimelerle anlatmam mümkün değil. Arkadaşlarımın hemen hepsinin gözleri dolu dolu oldu. Hayata veda eden arkadaşlarımız var. Bu süreçte hayat arkadaşını kaybeden arkadaşlarımız var. Ama hayat bir şekilde devam ediyor. Hepsine rahmet diliyorum. Arkadaşlarıma da sabırlar diliyorum” dedi.
Naciye Filizay İlkokulu’nda görev yaptıktan sonra Mersin’in değişik okullarına dağılarak görev sürelerini tamamlayıp emekliye ayrılan 20 öğretmen Kafe Öğretmenevi’nde yaklaşık 3 saat süreyle sohbet edip anıları tazeledikten sonra en kısa sürede yeniden yeni bir organizasyonda buluşmaya söz vererek vedalaştılar.

Haberin Galerisi
Anahtar Kelimeler : 35 Yıllık Özlem,
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!