Son Dakika

“Tarsus’un Sesleri” Konserlerine Yoğun İlgi

Tarsus’un yerel sanatçılarının yer aldığı “Tarsus’un Sesleri” adlı konserlere vatandaşlar hayli ilgi gösteriyor.

Kültür & Sanat Hit: 7601 / Yorum: 0 / 30 Eylül 2019 20:12
“Tarsus’un Sesleri” Konserlerine Yoğun İlgi
-A +A

Tarsus Belediyesi tarafından altı konser olarak planlanan ve bu güne kadar üçü gerçekleştirilen konserlerde vatandaşlar doyasıya eğlendi.
Yeşilyurt Mahallesinde tertip edilen Rüstem ve Orkestrası konserinde halkla bir araya gelen Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “Tarsus’un görüntüsü artık siyah beyaz değil. Bundan böyle renkli, huzurlu, mutlu ve eğlenceli bir şehirde hep birlikte yaşayacağız.” dedi.
Tarsus Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Tarsus’un Sesleri” adlı konserler dizisi altı mahallede altı konser olarak planlandı.
Bu güne kadar, yerel sanatçılardan Tarsuslu Öner, Alp, Ertan Rüstem ve Orkestrası konserleri gerçekleştirilirken, 4 Ekim’de Altaylılar Mahallesinde Murat Ufuk, 5 Ekim’de Yarenlik Alanda Refresh ve 6 Ekim’de ise Çağlayan Mahallesinde Atilla Çelik konserleri yapılacak. Daha önceki konserlerde olduğu gibi gerçekleştirilecek üç konsere de halkın yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.
Yeşilyurt Mahallesi’nde etkinliğe katılan Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan; “Burada daha önce size bir söz vermiştim. Özgürlüğün türküsünü söyleyeceğiz demiştim. Kardeşliğin türküsünü söyleyeceğiz demiştim. Ve bunları da memleketimizin çocuklarıyla yapacağız. Bu memlekette yetişen o kadar değerli çocuklarımız var ki. Emin olun yarın onları çok ama çok iyi yerlerde göreceğiz. Tabi ki bunları hep birlikte yapacağız, sizlerle birlikte yapacağız.” dedi.
Tarsus’un artık siyah beyaz görüntüsünün olmadığını ifade eden Başkan Bozdoğan; “Geceleri renkli ve ışıl, ışıl olan bir Tarsus var. Elbette bir kentin üreten olması, eğiten olması, sağlıklı olması, kültürlü olması çok önemli. Ama en önemlisi ideolojik olarak fikirlerin olumlu bir şekilde ortaya çıkması gerekir. Her gittiğim yerde söyledim; Tarsus ve insan olgusu, siyasetin çok ama çok üzerinde. Bu kentte de o dostluğu insanla yapacağız. Yani sizlerle, yani bu kentin en ücra köşesinde bulunan halkla birlikte yapacağız.” şeklinde konuştu.
Konuşmanın ardından vatandaşlar, Başkan Bozdoğan’a yoğun ilgili gösterirken, düzenlenen konserler için teşekkürlerini ilettiler. Daha sonra vatandaşlar, sanatçı Ertan Rüstem ve Orkestrası’nın seslendirdiği parçalar eşliğinde hem halay çektiler hem de doyasıya eğlendiler.

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!