Son Dakika

'Tarımın Geleceği Emin Ellerde' Projesi Sona Erdi

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Meclis Başkanı Hamit İzol, tarımın bitmesi halinde insanlığın sonunun da geleceğini belirterek, tarımın mutlaka korunması, gençler tarafından daha iyi anlaşılıp benimsenmesi gerektiğini söyledi.

Eğitim Hit: 7721 / Yorum: 0 / 11 Temmuz 2019 20:08
'Tarımın Geleceği Emin Ellerde' Projesi Sona Erdi
-A +A

Gençlerin son dönemlerde artan bilgisayar, tablet ve telefon bağımlılığının önüne geçmek, gelecekte tüm dünya için önemi daha da çok artacak tarımla tanıştırmak adına düzenlenen ‘Tarımın Geleceği Emin Ellerde’ isimli yaz tarım kampı sona erdi. Proje kapsamında 10-14 yaş arası çocuklar sebzecilikten meyveciliğe, arıcılıktan süs bitkisi yetiştirmeye kadar birçok alanda bilgi sahibi oldu. 
Projenin 2019 yılı yaz programı kapanış töreninde konuşan MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan, öğrencilere, "Çok çalışın ve her zaman kendinize güvenin" tavsiyesinde bulundu. Her zaman sağlam karakterli ve kendisine güvenen Türk gençleri görmek istediklerini vurgulayan Kızıltan,“Kamp süresinde sizlerle olamadım ama sizlerle çok iyi ilgilendiklerini biliyorum. Davut Müdürüm, sizlerden çok şey öğrendiğini söyledi. Sevgiyi öğrendiğini anlattı. İşin içine sevgi kattığınız zaman çok daha güzel olur. Hepinize teşekkür ediyorum. İnşallah ektiğiniz tohumlar, fideler yeşerir ve boy atar, orada sizlerin sevgisini yansıtır" dedi.
“Tarımın Bitişi İnsanlığın Sonu Olur” 
MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol ise Türkiye’nin bir tarım ülkesi olduğunu hatırlatarak, “Maalesef sonrasında sanayileşmeye yönelince tarım yok edildi. Oysa sanayileşirken tarımın da korunması gerekiyordu. Herkes şehirlere taşındı, köyler boşaldı. Hayvan ihraç ederken ithal etmeye başladık. Samana kadar yurt dışından getirir olduk. Bu nedenle gençlerimizin yeniden tarımı sevmesi ülkemiz adına büyük önem taşıyor” ifadelerini kullandı. Tarımın bitmesi halinde insanlığın sonunun da geleceğini vurgulayan İzol, tarımın mutlaka korunması, gençler tarafından daha iyi anlaşılıp benimsenmesi gerektiğini söyledi. 
Alata Bahçe Kültürleri ve Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Davut Keleş de önümüzdeki günlerde bu projeyi geliştirerek sürdürmek istediklerini belirtti. 
Konuşmalar sonunda kompozisyon ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Yapılan değerlendirmeler sonunda resim yarışmasında 
Adin Koylan birinci, Nehir Güleç ikinci ve Hatice Ceylan Lüleci ise üçüncü oldu. Kompozisyon yarışmasında ise Özgü Dönmezler birinci olurken Melis Toker ikinci, Nisa Öztop ise üçüncü oldu. 

Haberin Galerisi
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Son Dakika
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
Gazete Manşet

Facebook Twitter
2014 Yeni Mersin Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır!